عکاسی, مجله

داستان ساخت انیمیشن کابوس پیش از کریسمس

کابوس پیش از کریسمس The Nightmare Before Christmas انیمیشن استاپ موشن به کارگردانی هنری سلیک و نویسندگی و تهیه‌کنندگی تیم برتون است. این انیمیشن، داستان جک اسکلینگتون پادشاه شهر هالووین را روایت می‌کند که دریچه‌ای به شهر کریسمس پیدا میکند و غرق در جشن گرفتن این عید می شود.

ایده‌های کابوس پیش از کریسمس به سال ۱۹۸۲ بر میگردد، زمانی که تیم برتون به عنوان یک انیماتور در والت دیزنی کار می کرد. او تصمیم داشت تا کابوس قبل از کریسمس را به عنوان یک فیلم کوتاه یا یک برنامه ۳۰ دقیقه ای در تلویزیون تهیه و تولید کند اما تلاش او بی نتیجه ماند. در طول سال‌ها، برتون سعی کرد که افکار و ایده‌هایش را عملی کند تا اینکه در سال ۱۹۹۰ با استودیو والت دیزنی قرارداد بست.

تصاویری که مشاهده می کنید،عروسک های استاپ موشن، پراپ‌ها،و محیط‌هایی است که برای فیلم برداری کابوس قبل از کریسمیس استفاده شده است. تولید این اثر در سال ۱۹۹۱ آغاز شد. ۲۴ فریم در ثانیه عکس برداری میشد، به عبارتی دیگر انیماتورها باید برای ۱۱۰ هزار فریم باید حرکت‌های منحصر به فرد ایجاد میکردند. هر یک دقیقه از انیمیشن حدود یک هفته طول می‌کشید تا انیمیت شود و سه سال طول کشید تا ساخت انیمیشن کابوس قبل از کریسمس به اتمام برسد.این انیمیشن سرانجام در ۲۹ اکتبر ۱۹۹۳ منتشر شد.

جهت خرید محصولات مرتبط با این انیمیشن اینجا را کلیک کنید

نوشته های مشابه